Úvodna stránka

Nové diamantové kotúče zn.TORMEK.
DC-250,DF-250,DE-250


Tormek Tormek
Tormek
Prevádzka:
Františkánske nám. č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


Tormek
Brúsne a nové diamantové kotúče od spoločnosti TORMEK


Brúsne kamene od spoločnosti TORMEK sú dobre známe z hľadiska účinnosti brúsenia a ich životnosti. Správna údržbou kameňov dosiahneme ich dlhú životnosť a spoľahlivosť. V súčasnosti sa ponúkajú rôzne druhy kameňov, ktoré sú špecializované vlastnosťami pre ich použitie.

Systém vodorovného ostrenia Tormek T-8 a Tormek T-4 sú dodávané s pôvodným kameňom zn.TORMEK s označením SG(určený pre bežne uhlíkové ocele). Týmto kotúčom dosiahnete efektívny úber materiálu a hladký povrch pomocou kameňa SP-650, ktorý dokáže zjemniť plochu kameňa do zrnitosti 1000. Ak je vyžadovaný vyšší stupeň ostrosti nástroja je možné použiť japonský kameň "SJ", ktorý má zrnitosť 4000. S týmto kameňom dosiahnete zrkadlový povrch ostria s veľmi ostrou fazetou.

Ak potrebujete rýchlejší úber materiálu pri tvrdších materiáloch (HSS,W,legované ocele)je vhodný čierny kotúč silikón Tormek Blackstone

Spoločnou vlastnosťou všetkých našich kameňov je, že sú navrhn uté tak, aby poskytli Vašim nástrojom vyžadovanú ostrosť a odolnú fazetu s preferovanou povrchovou úpravou. Viac informácií o týchto kameňoch nájdete na tejto stránke v kategórii brúsne kamene.

TORMEK Diamantové kotúče


Nové diamantové kotúče boli špeciálne vyvinuté pre náš systém ostrenia za studena. Vďaka nízkej rýchlosti zariadení Tormek sú ideálne na ich použitie, pretože sa nevytvára žiadne teplo. Diamantové kotúče zn.TORMEK majú výnimočnú trvanlivosť, konzistentnú brúsnu schopnosť a vždy si zachovajú svoj priemer v plnej veĺkosti. Užívatelia, ktorí často ostria ten istý nástroj budú profitovať z tejto vlastnosti kotúčov, pretože zjednodušujú nastavenie a aj samotné ostrenie.

Nové diamantové kotúče Tormek sa dodávajú v troch rôznych stupňoch: Hrubý, jemný a extra jemný. Vďaka konštantnému priemeru kotúča ponúka možnosť ostrenia na čele i na obvode kotúča. Bočné ostrenie je ideálne pre malé nástroje ako napr. rezbárske dláta a pod. Výsledkom je skosená hrana s úplne plochým povrchom namiesto dutého brúsenia.

Pri brúsení na boku diamantového kotúča sa odporúča použiť Tormek vodiacu základňu MB-100 s príslušným prípravkom, ktorý je určený pre ostrenie Vášho nástroja. Kombinácia základne MB-100 a prípravku Vám poskytne úplnú podporu a kontrolu pri ostrení.

© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené