Úvodna stránka

Tormek SVM-45


Tormek

Tormek


Tormek
<Tormek ukazky
Tormek ukazky
Prevádzka:
Františkánske nám. č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


TormekTormek prípravok pre krátke nože SVM-45
Prípravok SVM-45 od spoločnosti TORMEK je vhodný pre brúsenie všetkých druhov nožov. (kuchynské, lovecké, rybárske, remeselné). Taktiež je možné brúsiť sťahovacie nože používané rezbármi. Prípravok je pri brúsení (ostrení) voľne položený na univerzálnu podporu. Tým je možné kopírovať krivku ostria brúseného (ostreného) nástroja.


(Pre brúsenie nožov s dlhou a tenkou čepeľou si pozrite prípravok SVM-140)

Trvanlivosť otria nožov

Vo väčšine prípadov sa používajú brúsne kamene alebo ručné ostriče dostupné v obchodoch. Použitím týchto metód nože majú oveľa kratšiu životnosť a hrana ostria je každým takýmto brúsením neúmerne deformovaná.
Preto spoločnosť TORMEK vyvinula prípravok SVM-45, SVM-140 a SVM-00, aby hrana ostria bola zachovaná v požadovanom tvare a uhle.
Nie je to len o zaostrení ostria na samom konci hrany, ak budete robiť s brúsnym kameňom. (ručné brúsenie).
Pri takomto ostrení sa spôsobí, že uhol hrany bude skôr či neskôr neúmyselne zmenený.
Po použití prípravkoch zn.TORMEK dosiahneme správny uhol a tvar reznej hrany.Obrazová ukážka po ručnom brúsení na brúsnom kameniObr.č.1 - Pôvodná ostrá hrana.
Obr.č.2 - Ostrie je opotrebované a tupé.
Obr.č.3 - Po ručnom ostrení na brúsnom kameni je hrana opäť ostrá, ale so zvýšeným uhlom hrany.
Obr.č.4 - Po ďalšiom používaní je hrana opäť tupá.
Obr.č.5 - Ďalšie ručné ostrenie na brúsnom kameni zaostruje okraj reznej hrany ešte k väčšiemu uhlu.
Obr.č.6 - Rezná hrana je znovu v pôvodnom stave po použití prípravku TORMEK SVM.

Starostlivosť o čepeľ noža


Vzhľadom k tomu, že rezná hrana pri ostrení je chladená vodou, tak nehrozí nebezpečenstvo, že oceľ bude prehriata a stratí svoje vlastnosti.
Odobratie minimálneho množstva ocele zabezpečí, že Vaše cenné nástroje budú mať veľmi veľkú životnosť.

Super ostrosť


Prípravok sa používa pomocou univerzálnej podpory .(vodiacej tyče)Prípravok sa používa pomocou univerzálnej podpory .(vodiacej tyče)
Ihla, ktorá sa vytvára pri brúsení na reznej hrane sa stiahne pomocou lapovacieho kotúča, kde je nástroj leštený ako britva.
Získate mimoriadnu ostrosť, ktorá má dlhú životnosť.

Nastavenie uhla hrany pre rôzne použitia


Môžete nastaviť vhodný uhol reznej hrany pomocou TORMEK mierky WM-200, ktorá je dodávaná s brúskami TORMEK. Nôž na krájanie mäsa, by mal mať väčší uhol hrany ako nôž na krájanie zeleniny. Malý uhol britu (25 °), bude rezať ľahko, ale bude viac citlivý na opotrebovanie a poškodenie. Väčší uhol hrán (40 °), zabezpečí silnejšiu a odolnejšiu hranu.Prípravok na brúsenie nožov zahŕňa nastaviteľnú svorku (1) pre držanie noža akejkoľvek hrúbky a nastaviteľným dorazom (2). Môžete nastaviť prípravok na nože hrúbky so skrutkou (3) a zaistite dotiahnutím gombíka (4).


Prípravok spočíva na všeobecnú podporu. Presný uhol britu sa nastavuje otáčaním na doraz, alebo s Micro nastavenim vodiacej tyče.Univerzálna podpora je zvyčajne umiestnená zvislo na brúsenie nožov smerom k ostriu. Krátke nože možno brúsiť, ak vodiaca tyč je uložená horizontálne.

Min.dĺžka čepeľe je 60 mm.

Vylepšenie prípravku na nože SVM-45


V súčasnom čase je prípravok na nože SVM-45 vyrobený zo zinku, ktorý nám umožnil, aby upínacie čeľuste boli tenšie. Výhodou je, že sa môžu spracovávať menšie uhly hrán a užšie čepele. Pri staršom prevedení sa čepeľ dotýkala brúsneho kameňa. Teraz môžete brúsiť nože min 14 mm (9/16 "), merané od zadnej strany k ostriu. Prerušovaná čiara ukazuje starší dizajn. (Nôž hrúbkou 2,5 mm, šírka 14 mm).

© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené