Úvodna stránka
Úvodna stránka

TTS-100 Mierka


Tormek


Tormek
Tormek ukazky
Tormek ukazky
Tormek ukazkyTormek ukazky
Prevádzka:
Františkánske nám. č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


TormekTTS-100 – mierka pre brúsenie sústružníckych dlát


Táto patentovaná mierkaTORMEK TTS-100 zdokonaľuje TORMEK ostrenie systém pre sústružnícke dláta. To vám umožní presne vytvárať a replikovať okraj na vašich sústružníckych dlátach, ako aj na dlátach plochých alebo oválnych.

Sila TTS-100 mierky je, že sa pracuje bez ohľadu na priemer brúsneho kamena. Vždy získame presný a rovnaký uhol britu - aj keď sa kameň neustále opotrebuje v priemere. Sústruženícka mierka TTS-100 funguje rovnako dobre pri nastavení uhlu ostria na lapovaciom koženom kolese.

Vhodná geometria

Tu nájdete tabuľku, kde sú uvedené vhodné geometrie TORMEK. Tieto geometrie, t.j. tvar a uhol ostria, sú odporúčané skúsenými brúsičmi a uznanávaná na seminároch po celom svete, napr pre kutilov v USA a Drechselstube Neckarsteinach v Nemecku.

Vzhľadom k tomu, nástroj môže mať neobmedzený počet kombinácií tvarov, okrajov a uhlov. Nový nástroj má viac či menej inú podobu ako na niektorú z tvarov v tabuľke. Preto, je najprv nutné tvarovať nástroj k jednej z týchto geometrií, potom samotné ostrenie bude ľahké a prebehne za menej ako minútu.

Držte sa tvaru, ktorý ste vybrali, a neprechádzať z jedného tvaru do druhého. Potom získate maximálny efekt z TORMEK TTS-100 mierkou , pretože môžete okamžite replikovať presne rovnaký tvar zakaždým. Ak budete potrebovať iný tvar, je dobré kúpiť iný nástroj a brúsiť ho do alternatívneho tvaru. Tento spôsob práce sa vám zabezpečí menej prerušení pre tvarovanie a brúsenie.© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené