Úvodna stránka

Čo je TORMEK


Tormek

Tormek


Tormek
Prevádzka:
Františkánske námestie č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


TormekTORMEK – inovatívne brúsenie nástrojov

Švédska firma TORMEK vyrába jeden z najkvalitnejších brúsnych systémov na svete. Hlavnou vlastnosťou pri brúsení s brúskou TORMEK je opakované brúsenie nástrojov s rovnakým výsledkom. Nástroje sú presne vedené v špeciálnych prípravkoch a pri každom brúsení odoberáte len malé množstvo materiálu. Okrem výbornej ostrosti a znovuopakovateľnosti tohto postupu je prínosom taktiež životnosť Vašich nástrojov,

Nástroj môžete vždy brúsiť podľa Vašich potrieb. Dokonca aj zložité tvary, ako sú žliabkové sústružnícke dláta, lyžicové sústružnícke dláta a oválna plocha dláta s rádiusovym ostrím. Tieto profily dokážete veľmi jednoducho nabrúsiť vždy s profesionálnym výsledkom. Potom, čo je dláto nabrúsené do požadovaného tvaru, zaberie Vám opakované brúsenie menej ako jednu minútu.

Pomalá rýchlosť vodou chladeného kotúča je v harmónii s fyzikálnymi zákonmi a odoberanie oceli je rovnomerné a bez prehrievania, čím sa zabraňuje strácanie ostria nástroja.

Po dokončení samotného brúsenia je možné doleštiť ostrie na koženom lapovacom kolese.

Práca s brúskou TORMEK je bezpečná. Vďaka nízkym otáčkam brúsneho kameňa máte priebeh brúsenia úplne pod kontrolou. Pri brúsení sa nijako neiskrí a nevzniká tak riziko úrazu očí a popálenia. Môže sa tak brúsiť aj i na miestach so zvýšeným rizikom požiaru.

Od roku 1973 firma TORMEK uviedla na trh mnoho nových technológií a nastavila normy vodou chladeného brúsenia. Firma sa stále venuje vývoju a zlepšovaniu systému brúsenia, aby uspokojila všetky Vaše potreby.

© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené