Úvodna stránka

Tormek SE-77


Tormek


Tormek
Prevádzka:
Františkánske nám. č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil:0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


TormekTormek prípravok pre brúsenie rovných dlát SE-77 s použitím pásovej brúsky RD-1800 EDesign nového prípravku SE-77 Vám dáva tie najlepšie predpoklady pre kvalitné a presné ostrenie Vašich nástrojov. Týmto nastavením dosiahnete presné nastavenie nástroja na 90°.


Tormek predstavuje nový prípravok pre rovné dláta SE-77. Je to ďalšie vylepšenie prípravku SE-76. Nový prípravok SE-77 je vybavený dvoma nastavovacími skrutkami, ktoré umožňujú jemné doladenie nástroja v prípade potreby. To môže byť potrebné v prípade, že nástroj nie je presne v pravom uhle ku kameňu, nástroj je veľmi úzky, alebo oceľ nástroja je mierne zvlnená. Nové nastavenie na prípravku SE-77 sa vykoná za niekoľko sekúnd. Prevádza sa uvoľnením jednej nastavovacej skrutky a uťahovaním druhej ustavovacej skrutky. Vďaka tomuto novému prevedeniu môžete voliť medzi rovným, alebo zaobleným ostrím.Pokiaľ potrebujete, môžete jemne doladiť nastavitelnú stranu, aby ste dosiahly presny uhol 90°.
(viď. obrázok hore)

Prípravok je konštruovaný hornou základňou s dvoma zaisťovacími skrutkami pre upnutie nástroja. Prípravok sa pohybuje po vodiacej tyči pomocou nylonových púzdier. Uhol ostria sa nastavuje pomocou ustavovacej matice (3), ktorá je umiestnená na vodiacej tyči (4).

Prípravok disponuje dvoma skrutkami, ktoré slúžia pre utiahnutie nástroja, aby sa zabránilo skĺznutiu nástroja s prípravku pri brúsení. Širka sa nastaví pomocou dorazu (1) a vonkajšieho dorazu, ktorý je umiestnený na konci prípravku(2).

Montáž a bezpečné brúsenie

Nástroj upevníme do prípravku hornou plochou stranou. Prípravok sa oprie o doraz (A) vďaka ktorému je ľahké ustaviť nástroj pod uhlom 90°.Posúvny doraz priložíme ku druhému okraju nástroja a tým ho zabezpečíme voči posunutiu v prípravku. Upínací tlak pôsobí na nástroj na jeho okrajoch a tým je nástroj stabilne upevnený v prípravku.

Ustavenie nástroja v prípravku

Pri ostrení oblého ostria musí stred nástroja byť ustavený voči stredu, ktorý je označený na prípravku.

© 2012 RAWOOD - Všetky práva vyhradené