Úvodna stránka

Tormek SVD-186


TormekTormek


Tormek
<Tormek ukazky
Tormek ukazky
Prevádzka:
Františkánske nám. č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


TormekTormek prípravok pre brúsenie sústružníckych dlát SVD-186
S patentovaným prípravkom TORMEK SVD-186 možete zaostriť svoje nástroje kvalitne a pod plnou Vašou kontrolou. S týmto prípravkom naostríte Váš nástroj presne v jeho uhle a tvare. Tento prípravok vie brúsiť rezbárske nástroje, zahnuté či zakrivené dláta.
Zatiaľ neexistuje žiadna alternatíva brúsenia, ktorá Vám ponúkne rýchlejšie a presnejšie ostrenie tohto typu dlát.

V čom je rozdiel medzi SVD-185 a SVD-186


S novým prípravkom SVD-186 je možné ostriť(brúsiť)dláta o šírke 36mm. Kde pri staršiom modeli SVD-185 bolo možné ostriť(brúsiť) len o šírke 25mm.
Je vylepšený prítlačný disk(1), kde už nie je potrebný plastový čierny krúžok a nastavenie polohy je už vybavené západkou pre konkrétnu polohu(3). Objímka je skrátená z dôvodu lepšieho použitia u brúsok T-3 a T-4 (4).

Kvalitná ostrá rezná hrana Vášho nástroja

Brúsenie za mokra na brúske TORMEK zabezpečuje kvalitné ostrenie a predlžuje životnosť Vášho nástroja. Kvalitne naostrené dláto reže ľahko a dáva drevu veľmi jemny povrch. Často nie je potrebné prebrusovať obrábaný materiál.

Brúsenie(ostrenie) pod plnou kontrolou

S pomomocou použitia mierky pre nastavenie uhlou TORMEK TTS-100, nastavíte Váš nástroj do požadovaných uhlov a tvarou. To Vám zabezpečí presné ostrenie Vašich nástrojov s veľmi kvalitným výsledkom ostria nástroja.

Presné kopírovanie uhla a tvaru Vášho nástroja

Vďaka presnému kopírovaniu uhla a tvaru Vášho nástroja, ostrenie nebude trvať dlhšie ako 1 minútu. Pri ostrení stačí odstrániť iba desatinu milimetra pri každom ostrení. Tým Váš nástroj nadobudne veľmi veľkú životnosť.

Šetrné ostrenie Vašich nástrojov

Pri ostrení systémom zn.TORMEK sa okraj nastroja chladí priebežne s vodou a nehrozí riziko prehriatia a straty tvrdosti ocele.

Použitie SVD-186 pri odstránení väčšieho množstva oceli s pomocou montážnej sady BGM-100

Ak potrebujete odstrániť väčšie množstvo oceli (napr. pri zmene tvaru alebo uhlu dláta)je možné použiť SVD-186 s pomocou montážnej sady BGM-100 pri rýchlobežnej brúske, ktorú máte vo Vašej dielni. Je však dôležité dávať pozor, aby sa Vám okraj nástroja neprehrieval.
Po hrubom tvarovaní Vášho nástroja za pomoci montážnej sady BGM-100, prejdite k Vašej brúske TORMEK a preveďte finálne naostrenie Vášho nástroja.

Prípravok obsahuje držiak (1) nástroja, ktorý sa pohybuje v púzdre (2).Tento nástroj je v súlade s diskom (4), ktorý sa uťahuje skrutkou (5). Jednoduché a presné nastavenie (6).Aretačný krúžok (7) je možné nastaviť skrutkou (8). Nastavenia si môžete napísať na špeciálny štítok (10). Nasledujúce brúsenie bude tak oveľa rýchlejšie. Špeciálne pero (11)je súčasťou dodávky. Pre brúsenie vymeniteľných britov u sústružníckych dlát sa používa hriadeľ (12) a montážna skrutka (13). Dodavaný s kľúčom (14).

© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené