Úvodna stránka
Úvodna stránka

Výročný TORMEK


Tormek


Tormek
Tormek ukazky
Tormek ukazky
Tormek ukazkyTormek ukazky
Prevádzka:
Františkánske námestie č.6
(nad firmou BRAKON)
Prešov 08001

Prevádzkové hodiny:
Po-Pia: 08.00-16.00
So-Ne: Zatvorené

Mobil: 0904 453 944
E-mail: rawood@rawood.sk
Web: www.rawood.sk

RAWOOD, s.r.o.
IČO: 46610855
IČ DPH: SK2023480701

NAŠI PARTNERI

Tormek


TormekOslavujeme 40. výročie prvého stroja TORMEK

Od roku 1973 TORMEK vytvoril nový štandard pre brúsenie hrán a nástrojov, vďaka jedinečným dizajnom a radom inovatívnych prípravkov a príslušenstva. Zistili sme, že stojí za to osláviť - limitovanú edíciu grafitu výročie TORMEK T-7!

Ako sa líši od bežného TORMEK T-7?

Výročná edícia je špeciálne potiahnutá v grafitovo šedej metalíze, ktorá sa vykonáva len v prísne limitovanej edícii. Bude sa predávať tak dlho, kým sa nepredá posledný kus,ktorý je skladom. K dispozícii od septembra 2013

Okrem všetkých štandardných T-7 dielov príslušenstva, ktoré sú súčasťou stroja, získate tiež otočnú základňu RB-180, ktorá je súčasťou balenia. To vám umožní otočiť stroj a zmeniť smer brúsenia. Tiež budete jedným z hrdých majiteľov čiapky 40.výročia TORMEK , vyrobenú výhradne pre výročia vydania.

Všetky štandardné T-7 príslušenstvo sú zahrnuté:
SE-76 prípravok pre brúsenie rovných dlát
TT-50 diamantový orovnávač kameňa
SP-650 Kameň pre zmenu zrnitosti
WM-200 mierka pre nastavenbie uhlov
HB-10 Príručka
PA-70 lapovacia pasta

• Výkonný AC motor a jedinečný systém Gear.
TORMEK motora udržuje ideálnu RPM, bez ohľadu na zaťaženie. Spoľahlivé a samonastaviteľné zariadenie zaisťuje, že vždy dostanete správne moment, bez použitia nadmernej sily a opotrebovania systému.

• Pokročilé kamene.
Jedinečné zloženie brúsnych kameňov TORMEK boli dôkladne testované a ponúkajú najlepšiu kombináciu účinného odstránenia ocele, hladký povrch a dlhú životnosť. Nie je potrebné meniť kamene. S kameňom SP-650, je možné robiť dva rôzne akcie s rovnakým brúsnym kameňom a to meniť jeho zrnitosť.

• Zlepšite všetky hrany nástroja.
So širokou škálou patentovaných prípravkov TORMEK, môžete zaostriť prakticky všetky druhy hrán nástrojov. TORMEK sa venuje vývoju vodou chladeným ostrením, prostredníctvom inovatívnych riešení!

• Presné riešenia.
Kľúčom pri ostrení s TORMEK je opakovateľnosť. Môžete formovať nástroj presne podľa Vašich potrieb. Zložité tvary ostrené otáčaním nástrojov, ostrenie oválnych šikmých dlát s polomerom hrany, sú nabrúsené ľahko.

• Najčistejšie hrany.
Po dokončení ostrenie začína proces lapovania na koženom lapovaciom kotúči. Získate ostrú hranu.

• Rýchle ostrenie.
Akonáhle je tvar vytvorený, môžete odstrániť len zlomok ocele pri ostrení, čo je rýchla práca.

• Plná kontrola.
Na nízkej rýchlosti, máte plnú kontrolu ostrenia, kde odstránite len to2ko ocele, ako je nutné. Ďalšou výhodou je, že vaše nástroje vydržia dlhšie.

• Žiadne riziko prehriatia.
Nie je riziko, že ostrie sa prehrieva a stráca svoju tvrdosť.

• Bezpečnosť.
Opotrebované oceľové častice sú uložené do vodného koryta a taktiež prach z brúsenia. Nevznikajú žiadne iskry, ktoré môžu zapríčiniť požiar v dielňach s množstvom dreveného prachu. Budete prekvapený z tichého chodu brúsky TORMEK.

• Kvalita a výkon.
Kúpa brúsky TORMEK je bezpečná investícia do kvality a výkonu so zárukou 7 rokov. Môžete si byť istí, že budúci vývoj zariadení TORMEK,bude prispievat ku skvalitneniu aj Vašho stroja.

• Motor:
Priemyselný jednofázový 200 V (vstup) 230 V, 50 Hz alebo 115 V, 60 Hz, trvalá prevádzka. Bezúdržbový. Tichý chod, 52 dB. 25.000 hodín životnosť.

• Voda žľabu:
Vodná vanička obsahuje silný magnet, ktorý priťahuje oceľové častice, ktoré vznikajú pri ostrení nástrojov sú. To udržuje kameň čistý a ostrenie voľnejšie.

Spoľahlivý a všestranný od roku 1973.

Za krátke obdobie stroje TORMEK získali dobrú povesť a stali sa veľmi populárnymi. Prvý model bol poháňaný s ručným pohonom vŕtačky. Konštrukcia pre prenos výkonu do práce bol inovatívny a prvý patent TORMEK bol schválený. Od tej doby, TORMEK vyvinul do systému ostrenia jedinečnosť svojho druhu. Duch inovácie a túžba ostriť jednoducho a efektívne, je stále v srdci všetkého, čo robíme. Každý by mal byť schopný sa naučiť ostriť!

© 2012 RAWOOD, s.r.o. - Všetky práva vyhradené